background

Hakkımızda

Hakkımızda

Farklı alanlardaki üretim faaliyetleriyle Türkiye'de sanayileşmenin öncülerinden olan Nihat Yüksel tarafından 1980 yılında Çorlu Tekirda'da kuruldu. 5.000 m2'lik arazi üzerinde nulunan fabrikada, kamyon, otobüs, traktör, biçerdöver, iş makinelerii forklift, marine, otomobil, jip ve endüstriyel motorları için devirdaim su pompası ve daha birçok yedek parçası imal edilmektedir. Yönetim, Taksim - Beyoğlu'nda 200 m2 taban oturumuna sahip 10 katlı binada yer almaktadır

Günümüzde Yüksel Otomotiv, devirdaim su pompası imalatı alanında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak çalışan, kaliteden ödün vermeden faaliyetini devam ettirmektedir. İhracatlarının büyük bir kısmı Avrupa başta olmak üzere, Amerika, Güney Amerika, Asya, Afrika ve Arap ülkelerine yapılmaktadır. Türkiye’de, ürün çeşitliliğiyle ve satış sonrası desteğiyle otomotiv sanayinde pazar liderliğini elinde bulunduran Yüksel Otomotiv'in yıllık üretim kapasitesi 60.000 adet su pompasından oluşmaktadır.

Pompalarda kullanılan bilya ve keçeler kalitesi onaylanmış, sertifikalı ithal ürünler olup O.E.M ile çalışan firmalardan temin edilmektedir.